V januári je najviac ohrozený močový mechúr a to sa prejavuje hlavne po stránke psychickej, napríklad stratou nálady, sklonom k záchvatom, ale i menšími problémami pri močení.
Málo sa vie o tom, že močový mechúr je veľký kamarát s mozgom. Preto aj problémy v ňom (epilepsia, nádory, opuchy, atď) riešime pôsobením na močový mechúr.
Vrámci plôšky močového mechúra na ľavej nohe je univerzálny bod P, ktorý využívame pri rôznych problémoch pohybového systému. Reflexné miesto močového mechúra Mačkaj na oboch nohách, pri veľkých bolestiach len hladíme. Dobré je kombinovať stláčaním obličiek a pankreasu.
Je možné aj priame ovplyvňovanie močového mechúra a to asi 3 prsty (majiteľa tela) pod pukom vľavo asi pod uhlom 30 ° od osi tela. Je to vlastne C 1 bod, ktorý je univerzálnym terapeutickým bodom. Mačkaj ho pomaly a plynule vo frekvencii asi 15 sekúnd. Je nepostrádateľným bodom pri liečbe epilepií.
Močový mechúr posilníme, keď budeme užívať plody pámelník hroznatý /Symphoricarpos rivularis /(maximálne dve bobuľky denne po jedle) alebo tinktúru z tej istej byliny (riedenie D5) - 3 x 10 kvapiek po jedle.
Medzi psychické príčiny porúch močového mechúra patrí hlavne Nepriznaný psychický nátlak. Napríklad dieťa veľmi náročných rodičov môže trpieť nočným pomočovaním. Môže byť u nich potlačený napríklad pocit neslobody. Po priznaní si toho pocitu je treba ho okamžite premeniť na inú energi, napríklad: neslobodu premieňa na odvahu (zopakujeme trikrát).